Stromatolit pod mikroskopem. (8)


Stromatolit pod mikroskopem. (8)
W poprzednim wykładzie pożegnałem Słuchaczów fotografią drugiego przekroju stromatolitu. Fragmentu niewielkiego stromatolitu spłaszczonego ruchem górotworu. Znaleziska przeciętego w połowie grubości, w największym przekroju. Ten przekrój nie był już tak ciekawy, jak poprzedni z aparaturą DNA. 

fot. 1, 2.  Paproch w oku, ok. 3 mm.

W obrazie przekroju tego fragmentu zauważyłem, że nowo przemodelowane komórki gromadziły się pod powierzchnią zewnętrzną stromatolitu, na obwodzie zewnętrznym galarety. Stamtąd zmierzały i przemieszczały się w stronę mat a tam łatały ubytki lub przyrastały do istniejących mat. To są te smugi materii organicznej, które stwierdziłem w przekrojach, w skali makro. Tak jak stwierdziłem rurki i cały aparat modelujący DNA wolnych komórek i pokazałem to w kolejnych wykładach, to widać.

Ale w obrazie zauważyłem jeszcze paproch, z którym nie mogłem już nic zrobić.
Wydajność makro fotoaparatu osiągnęła swoje granice, paproch pozostał mi w oku, jak zadra.
Musiałem się go pozbyć, z bezrobotnej emerytury zakupiłem tani (?), prosty ale skomplikowany mikroskop cyfrowy. Wyposażyłem swój Instytut w kolejne narzędzie badawcze. Wcale nie po to, by cokolwiek odkrywać, bo odkryć mam powyżej uszu ale, aby potwierdzić dotychczasowe spostrzeżenia a w szczegółach. A, że przy tem odkryć różnych będzie wiele, to i wiele będzie się działo.

Zatem niechaj się dzieją Dzieje. To, co robię jako pierwszy i jedyny w Historii, na unikalnych obiektach, otwiera drogę NOWEMU w Nauce. Mikroskopy w uczonych laboratoriach porosną przy tym kurzem, bo uczone osoby nie mają czego badać, nie mają na co skierować obiektywów swoich służbowych mikroskopów a o płynnej krzemionce to oni nie słyszeli. Tego nie ma w uczonych księgach, to i po co badać.
Ponadto, trzeba będzie Czytelnikom uruchomić wyobraźnię; fotografuję krzemionkę w stanie stałym, kamień a opisuję płyn, płynną krzemionkę. Bo to, co widać dziś w kamieniu, przed 150-66 mln. lat było płynem.

Od lat piszę o krzemionce w płynie i o jej niszczącym a nawet zabijającym działaniu na organizmy żywe. Płynna krzemionka działa agresywnie stosownie do stężenia; w dużym stężeniu nasyca i rozpuszcza tkanki miękkie a zastygając,  krzepnąc rozsadza je, w ich miejsce powstają kryształy. W mniejszym stężeniu nasyca tkanki, krystalizuje drobnokrystalicznie utrwalając na wieki ich kształt i kolor.
Czysta krzemionka, nie zanieczyszczona tlenkami metali, cząsteczkami organicznymi ani innymi związkami chemicznymi jest bezbarwna, kolorów brak.
Tak opisywałem płynną krzemionkę i skamieniałości przez lata, tak jak widziałem i oceniałem skutki jej działania.
Fotografia w niewielkim (x40) powiększeniu pozwala mi przedstawić Czytelnikom i Światu agresywne działanie chemicznie płynnej krzemionki na komórki żywe. Raz na zawsze zamyka temat działania płynnej krzemionki na organizmy, jako DOWÓD w sprawie.

Fot. 3.  (x40) Widok ogólny;

1 – Zawiesina płynnej krzemionki z rozłożonymi komórkami wolnymi, przemodelowanymi do budowy maty. Z góry, po lewej przepływ, jasna smuga mieszaniny.

2 – Warstwa nowo wbudowanych przemodelowanych komórek.

3 – Warstwa starych komórek.

4 – Urwany fragment maty w zawiesinie, długość odcinka ok. 3 mm.

fot. 3 – 1. W napływającej smudze widoczne jasne i ciemne punkty. To wolne komórki rozpuszczone w zawiesinie płynnej krzemionki.

Fot. 3 – 2. Nowo budowana warstwa wolnych komórek. W obrazie widoczna WATA. Ta warstwa obrazuje działanie płynnej krzemionki; tu zadziałała, jak rozpuszczalnik – rozpuściła błony komórkowe, ta wata to uwolniona zawartość komórek. Czytaj – te kłaczki to próbka do badań, analizy DNA ale przed milionami lat  czyli przed skamienieniem.

Fot. 3 – 3. Stara i zwapniała już warstwa komórek budowanej maty.

Fot. 3 – 4. Przełom urwanej maty, przerwana ciągłość maty. Z lewej, od dołu łańcuch punktów, zachowane jeszcze komórki warstwy zewnętrznej maty. W zawartości przełomu widoczne odrywające się fragmenty, zawartość fragmentów komórek pozbawionych błony komórkowej.

Jak wynika z obrazów, płynna krzemionka tak samo, jak szybko przeniknęła organizm, zabiła go, tak samo szybko schłodziła się i zakrzepła. Zatrzymała procesy życiowe, pokazała ich zatrzymany obraz.

Przy tej okazji jawią się nowe spostrzeżenia, mnożą się nowe wnioski.
Spostrzeżenie, to łańcuch komórek w przerwanej ciągłości maty fot. 3 – 4.
Ostały się jeszcze, znaczy, że to komórki o większej wytrzymałości także na rozpuszczalnik a to znaczy, że to komórki zewnętrzne maty różniące się od masy rozpuszczonych komórek w środku.
To każe myśleć, że aparatura DNA stromatolitu potrafiła modelować komórki o różnych a dowolnych funkcjach.


Wata przedstawiona na fot. 3 – 2 składa się ze strzępów zawartości komórek, których błona komórkowa została rozpuszczona.
To jest DNA wypreparowane do badań!
Laboratoria DNA wyposażone są w taką aparaturę badawczą, w której z jednej strony wkłada się próbkę, taki kłaczek waty. Z drugiej strony maszyny wylatuje kartka lub obraz na monitorze z zapisem alfabetem Morse’a. Badacze czytają, co im Morse napisał, porównują zapisy kresek i kropek, odczytują z nich dotychczasowe życie i dalszy los obiektu badań. Zaklinają się przy tem, że to lepsze jest od kart Tarota.
Jeśli uczonym kolegom wydaje się, że głupek dorwał się do mikroskopu i odkrywa, bo ma szczęście, to się mylą. Eksponaty do badań zbierałem przez lata. Poznawałem obrazy, właściwości i działanie płynnej krzemionki. Jeśli skierowałem obiektyw mikroskopu na ten obiekt, to wiedziałem, czego mogę się spodziewać. To się nazywa doświadczenie i dorobek intelektualny, i będę zaskakiwał.
Czujcie się zaskoczeni.

                                                             Prof. a s. Roman Wysocki
18.03.2018 Bystrzyca k.Wlenia
Prawa autorskie zastrzeżone.